Co można znaleźć w klasie multimedialnej?

W szkołach coraz częściej można spotkać się z nowoczesnym sprzętem, który udostępniany jest uczniom w czasie trwania lekcji. Świat już dawno wszedł w epokę cyfrową i właśnie to tak naprawdę zmieniło obraz dzisiejszej edukacji, ponieważ kluczowe w procesie kształcenia stały się nowinki technologiczne, jak i unowocześnione sprzęty lekcyjne. Jest to klucz do jak najbardziej efektywnej nauki.

Dobrze wyposażona pracownia

wyposażenie klasy multimedialnejWarto zauważyć, że uwagę dzisiejszych dzieci przede wszystkim przyciąga technologia. Dzieci żyją w erze cyfrowej i są otoczone sprzętem. Mają również zazwyczaj stały dostęp do internetu i umiejętnie korzystają ze stron www. Szkoły powinny więc wychodzić naprzeciw obecnym standardom i tak się właśnie dzieje. W związku z tym nowoczesne wyposażenie klasy multimedialnej nie jest już czymś, co może zaskoczyć. Przede wszystkim w takiej klasie powinien znaleźć się projektor i komputer. Projektor używany jest podczas wyświetlania obrazu. Potrzeba jego użycia pojawia się wtedy, gdy nauczyciel chce pokazać uczniom przygotowaną wcześniej prezentację lub film. Obraz z projektora jest zazwyczaj duży i dobrej jakości, dlatego uczniowie nie muszą przesiadać się do pierwszych ławek. Do wyposażenia klasy multimedialnej należy również zaliczyć tablicę multimedialną. Jest ona odpowiednikiem tradycyjnej tablicy, po której pisze się kredą, jednakże z tą różnicą, że tablica multimedialna bezpośrednio wiąże się z komputerem i projektorem. Zazwyczaj zmienia się również w panel dotykowy i korzystanie z niej jest bardzo proste. Popularne są również tzw. wizualizery, czyli sprzęt, który składa się z kamerki umieszczonej na niewielkim ramieniu.

wyposażenie klasy multimedialnejWizualizer podłącza się w czasie lekcji do komputera lub projektora, a kamerka pokazuje obraz na żywo. W ten sposób nauczyciel może w łatwy sposób przedstawić uczniom tekst, wykres lub strony z podręcznika. Należy zaznaczyć, że dzięki temu pracownik nie jest zmuszony do wielokrotnego druku tej samej kartki z treścią dla każdego dziecka, a wystarczy, że do jej pokazania użyje wizualizera. Kolejnym elementem dobrego wyposażenia są głośniki. Dźwięk jest bardzo ważny podczas puszczania nagrań lub filmów edukacyjnych, ponieważ jego zła jakość może dekoncentrować. Wszystkie te sprzęty mają na celu poprawienie jakości kształcenia, ponieważ w ten sposób uczniowie będą mogli bezpośrednio zaangażować się w lekcję.

W dzisiejszych czasach nauczyciel powinien skupić uwagę uczniów w czasie lekcji czymś, co naprawdę może ich zainteresować i sprawić, że polubią się uczyć, szczególnie jeśli wiąże się to z możliwością samodzielnego surfowania po internecie lub wyświetlaniem ciekawych materiałów przez nauczyciela.

Więcej o wyposażeniu na stronie https://nordweco.pl

Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwisu komputerowego?<< >>Jak wybrać tani komputer gamingowy?

About the author : Olaf Kiełbasiński