Dlaczego najczęściej wybieramy chmury prywatne?

W związku ze wzrastającymi potrzebami firm na rynku dostępne są aż trzy rodzaje chmur do przechowywania plików. Każda z nich różni się od siebie funkcjonalnością i oferowanymi usługami, które wchodzą w skład wykupowanych pakietów.

Chmury prywatne dopasowane do potrzeb

chmury prywatneOczywiście w sieci są dostępne darmowe chmury, jednak budzą one wiele wątpliwości głównie dotyczących bezpieczeństwa. Dlatego właściciele firm wolą przeznaczyć konkretny budżet na zakupienie właściwego rodzaju chmury, by dbać nie tylko o poufne pliki firmowe, ale również dane osobowe. Usługa chmury może być świadczona w trzech wariantach: wewnętrznym, zewnętrznym lub łączonym. Najczęściej wykorzystywana jest chmura zewnętrzna, inaczej zwana publiczną, którą można znaleźć w opcjach bezpłatnych, bądź za niewielką opłatą. Nie jest to jednak bezpieczne, ponieważ niemal każdy ma do niej dostęp, co oznacza, że większość hakerów bezproblemowo mogłaby się włamać, aby wykorzystać dane. Firmy zdecydowanie bardziej są przekonane, by wykorzystywać chmury prywatne, dopasowane swoją strukturą do potrzeb oraz oferujące wiele pobocznych funkcji ułatwiających pracę. Wykorzystana struktura informatyczna w postaci zaprojektowania aplikacji staje się nie tylko chmurą, ale całym systemem do zarządzania. Określona zostaje dokładna liczba użytkowników, którzy będą przypisani i chronieni specjalnymi zabezpieczeniami przed wyciekami informacji.

chmury prywatneChmury prywatne posiadają własną bazę danych, dlatego ich użytkowanie jest bardzo kosztowne. Dokładniej trzeba złożyć zamówienie na profesjonalne i dedykowane narzędzie pracy u programistów, którzy znają się na tworzeniu takich systemów. Opłata za system jest dzięki temu jednorazowa i daje wiele rozwiązań, których chmury publiczne nie są w stanie zaproponować. Tu już nie chodzi tylko o wspólny kalendarz wszystkich pracowników oraz jeden dysk do przechowywania wszystkich projektów. Takie systemy są zdolne do oszacowywania czasu pracy potrzebnej na wykonanie zlecenia, pokazują przychody firmy, skuteczność marketingu i wiele wiele innych. Firmy cenią sobie rozwiązania szyte na miarę, jednak koszta często przerastają ich możliwości i muszą pozostać przy ofertach chmur publicznych. Nie są one tak bezpieczne, jak prywatne, jednak dobierając płatny pakiet zyskuje się dodatkowe możliwości oraz zabezpieczenia odrobinę mocniejsze od tych darmowych.

W przypadku chmur poza bezpieczeństwem liczy się także maksymalna ilość użytkowników oraz miejsce, które zostało udostępnione na przechowywanie plików. Jest to rozwiązanie, które wspomoże działanie każdej firmy.

Zainwestowanie w wydobywanie bitcoin<< >>Proces wymiany dotyku w telefonach komórkowych

About the author : Olaf Kiełbasiński