Dlaczego warto kupić system RCP?

Ewidencja pracy osób zatrudnionych, dbanie o bezpieczeństwo firmy, czy przygotowywanie wypłat często zajmuje sporo czasu i sprawia wiele problemów. Sporządzanie druków, zestawień, wykresów, sprawdzanie wszystkiego po kilka razy to zajęcie żmudne. Dodatkowo ochrona pracowników i mienia firmy powinna być zawsze priorytetem, jednak często pracodawcy nie wiedzą w co inwestować.

System rejestracji pracowników

system rcpNa szczęście są nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na przyspieszenie i ułatwienie pracy. Jednym z nich jest system RCP dla przedsiębiorstwa. System rejestracji czasu pracy sprawdzi się w restauracji, na magazynie, w sklepie, czy fabryce. Szczególnie polecany jest tam, gdzie praca odbywa się w systemie zmianowym lub też pracownicy mają elastyczny czas pracy, a grafik często się zmienia. Przy wejściu do firmy montuje się małe urządzenie na ścianie z czytnikiem na karty lub breloczki. Każdy pracownik żeby wejść do środka musi przyłożyć daną rzecz do czytnika i wtedy zarejestrowane zostanie jego wejście. Czytniki montowane są przy drzwiach, tak by tylko osoby upoważnione mogły wejść do firmy. System działa dwutorowo, to znaczy, że przy wychodzeniu z pracy pracownik także musi przyłożyć kartę do czytnika.

system rcpBlokowanie drzwi sprawia, że żaden pracownik nie zapomni o ,,odbijaniu” karty. Koszt takiego urządzenia to zwykle około tysiąca złotych, nie jest więc to zawrotna kwota, biorąc pod uwagę jak wiele można zyskać. Dane z czytnika przechowywane są w programie komputerowym, zwykle ,,dodawanym” do zestawu. Księgowi przygotowujące ewidencje czasu pracy i wypłaty muszą jedynie otworzyć oprogramowanie, znaleźć konkretnego pracownika i już widzą jak długo był w pracy. Taki system pozwala też wyłapywać osoby, które notorycznie się spóźniają albo wychodzą z pracy przed czasem. Nie można też dopisać sobie dodatkowych godzin w grafiku – system wszystko zarejestruje. Dzięki systemowi RCP włamywacz także będzie miał utrudnione zadanie. Drzwi nie da się wyłamać, czy otworzyć kluczem, można co najwyżej wybić w nich szybę (o ile mają przeszklenie) albo je wyważyć, ale to natychmiast wzbudzi alarm. Dlatego też dostanie się do firmy bez karty dostępu będzie niezmiernie trudne i czasochłonne. Jaki powinien być dobry system RCP?

Z pewnością musi być niezawodny, mieć kontrolę dostępu, a także moduł zasilający pozwalający na pracę nawet w przypadku braku prądu przez określony czas (nawet do trzech godzin). W ten sposób system zawsze będzie działał prawidłowo, pracownicy nie będą mieli problemów z wejściem/wyjściem, ni trzeba też będzie na szybko sporządzać papierowej ewidencji.

Jak poprawnie wymienić szybkę w iphonie?<< >>Idealna klawiatura dla gracza

About the author : Olaf Kiełbasiński