Idealna klawiatura dla gracza

Wielbiciele gier komputerowych mogą spędzać przed ekranem nawet kilka godzin dziennie, a e-sportowcy nawet kilkanaście godzin. Wiadomo, praktyka czy mistrza, zatem im częściej i dłużej się gra tym lepsze ma się umiejętności. Pokonanie kolejnego poziomu gry jest coraz łatwiejsze i szybsze.

Klawiatura dla graczy

klawiatura mechaniczna podświetlanaŻeby jednak cieszyć się w pełni ciekawą grą nie wystarczy kupić samej gry, trzeba mieć jeszcze odpowiedni sprzęt. Na starych komputerach z małą pamięcią nowoczesna gra może w ogóle nie zadziałać, będzie się zacinała, co sprawi, że w połowie rozgrywki nagle padnie nam sprzęt. Warto zatem mieć solidny, nowy komputer z jak najbardziej aktualnym oprogramowaniem. Dobry, duży ekran z wysoką rozdzielczością obrazu sprawi, że gra będzie bardziej atrakcyjna. Co jednak z klawiaturą? Myszka jest rzadziej używana w grze, zwykle operuje się klawiszami. Czy dla graczy są specjalne klawiatury? Okazuje się że tak. Solidna klawiatura mechaniczna podświetlana będzie zupełnie inna niż zwykła klawiatura membranowa, choć na pierwszy rzut oka mogą wyglądać podobnie.

klawiatura mechaniczna podświetlanaW takiej klawiaturze każdy przycisk ma osoby przełącznik, więc czas reakcji na linii klawisz-zmiana w grze jest bardzo krótki. Gracze zawodowi potrafią naciskać przyciski z prędkością światła, zatem klawiatura musi również szybko działać. Zbyt długi czas reakcji klawiatury lub też połączenie kilku przycisków jednocześnie sprawiłoby, że zanim postac w grze wykonałaby pożądany ruch to minęłoby zbyt dużo czasu. Dla amatorów nie ma to takiego znaczenia, ale w zawodach e-sportowych jest bardzo ważne. Również przydatną rzeczą jest podświetlenie klawiatury. Czasem podświetlane są wszystkie klawisze, czasem tylko wybrane, te najczęściej używane w grze. Podświetlenie sprawia, że klawiatura wygląda bardziej atrakcyjnie i nowocześnie. Dodatkowo umożliwia swobodną grę nawet bez zapalania światła. Poza tym oświetlenie części przycisków ułatwia ich znajdowanie na klawiaturze. Dobra klawiatura mechaniczna ma żywotność określaną w milionach kliknięć. Najlepsze modele osiągają 70-100 milionów naciśnięć klawiszy. Warto celować także w modele bezprzewodowe. Wtedy klawiatura nie musi stać na biurku, można ją trzymać np. na kolanach podczas gry. To dobra opcja dla osób, które lubią grać siedząc na łóżku czy pufie, a nie na fotelu przed komputerem.

Reasumując, klawiatura mechaniczna dla gracza powinna być wytrzymała, bezprzewodowa, mieć podświetlenie, jak również szybki czas reakcji klawiszy. Taka nowoczesna klawiatura ucieszy każdego fana gier komputerowych.

Dlaczego warto kupić system RCP?<< >>Jak powinien wyglądać serwis laptopów?

About the author : Olaf Kiełbasiński