Jak ważna jest odpowiednia jasność ekranu?

Ściany wizyjne, z których można oglądać koncert lub inne przedstawienie są najczęściej montowane w siedzibach telewizji. Składają się z wielu połączonych ze sobą monitorów o bardzo cienkiej grubości obramowania, dla jak najlepszego odbioru obrazu. Producenci oferują wiele różnorakich modeli, które mają swoją wytrzymałość na długotrwałe wyświetlanie obrazu, bo oprócz matrycy, ważne jest, żeby monitory miały odpowiednią luminację.

Jaka jasność jest najlepsza w ścianach wizyjnych?

innowacyjne ściany wizyjne„Videowall” to anglojęzyczna nazwa na ściany wizyjne, czyli połączone ze sobą monitory wizyjne bezszwowe. Służą one do wyświetlania obrazu, filmu lub reklamy na ogromnych rozmiarach matrycy i zazwyczaj bez przerwy. Żeby dobrać odpowiedni ekran dostosowany do potrzeb konsumenta, warto zwrócić uwagę na jego jasność ekranu. Jako że videowall są montowane do wielogodzinnej pracy, nie mogą pobierać zbyt dużo prądu, bo byłyby nierentowne. Oczywiście, ilość nitów przekłada się na całościowe zużycie energii elektrycznej, dlatego warto wybrać monitor, nie tylko o pożądanej wielkości, ale także o jak najwydajniejszej jasności na rynku. Innowacyjne ściany wizyjne są dostosowywane do przedstawiania wszelkich detali w należytej jakości i siedemset nitów zapewnia najlepszy obraz widzialny, nie zależnie od wielkości ekranów, ani od wielkości ramki. Niższa wydajność, sięgająca pięciuset nitów może być niewystarczająca, gdy chcemy zamontować go na zewnątrz.

innowacyjne ściany wizyjneWarto zauważyć, że w plenerze o wiele trudniej o utrzymanie odpowiedniej jasności i widoku, niż w pomieszczeniach, dlatego zbyt ciemny obraz może utrudniać odbiór transmitowanego obrazu. Najniższa na rynku luminacja, bo o wielkości czterystu pięćdziesięciu nitów może się sprawdzić w prawdziwych ścianach wideo, pełniących funkcję edukacyjną. Można zamontować wiele ekranów na ścianach, które będą non stop wyświetlały obraz i w ten sposób zastąpią popularny wygląd ścian, dla najlepszego przybliżenia wszystkich walorów architektonicznych, na przykład, odwzorowanie boiska piłkarskiego w miejscu poświęconemu piłce nożnej. Wysokokontrastowe monitory są przyszłością wielu miejsc publicznych i organizowanych eventów.

Zbudowane z nich ściany wizyjne mogą w rewelacyjny sposób przybliżyć omawianą tematykę i przedmiot dla jak najlepszych doznań sensorycznych odbiorów, którymi są kibice lub widzowie. Dzięki dobraniu odpowiadającego sprzętu do wielkości budynku lub warunków atmosferycznych, jeżeli jest montowany na zewnątrz, można jak najlepiej przekazać obraz wideo przy odpowiedniej jasności bijącej od ekranu.

Jak bezpiecznie odzyskać usunięte dane z dysków?<< >>Sterowanie urządzeniami konferencyjnymi za pomocą smartfona

About the author : Igor Dobrowolski