Najczęstsze usterki w laptopach

Wiele osób porzuca komputer stacjonarny na rzecz laptopa. Przy stacjonarce ma się większy ekran i klawiaturę można oddalić od niego, jednak laptop jest praktyczniejszy. Mniejszy, lżejszy, można go ze sobą zabrać do pracy, czy na wakacje. Można do niego podpinać małe myszki, a także dodatkowe ekrany, czy klawiatury. Sam w sobie jednak jest na tyle wydany, że większości osób komputer stacjonarny jest po prostu niepotrzebny.

Naprawa zawirusowanego laptopa

naprawa laptopów Dlatego też wiele serwisów informatycznych skupia się właśnie na notebookach, bo klienci częściej je oddają do naprawy. Laptop nie psuje się częściej niż komputer stacjonarny, jednak jak każdy sprzęt czasem wymaga ingerencji informatyka. Jak wygląda fachowa naprawa laptopów w Gdańsku? Jakie są najczęściej zgłaszane usterki? Na pewno dużym problemem są wirusy komputerowe. Wiele osób uważa, że programy antywirusowe są im niepotrzebne, a jeśli już jakiś mają to darmowy i niezbyt dobrze działający. Zainfekowany komputer może być niezdatny do działania, nie będzie się włączał, możemy utracić zawarte na nim cenne dane, czy tez męczyć się z wyskakującymi komunikatami i reklamami. Po oddaniu laptopa do serwisu zostanie on wyczyszczony z wirusów, a dodatkowo można zamówić tam usługę odzyskiwania utraconych danych.

naprawa laptopów Potem zdecydowanie warto zainwestować jednak w dobry program ochrony antywirusowej. Kolejna usterka związana jest z zalaniem komputera. Wiele osób podczas pracy czy oglądania filmów je i pije. Okruszki co najwyżej zabrudzą klawiaturę, ale rozlany napój doprowadzi do zwarcia i awarii. Szybkie jego osuszenie na pewno zwiększa szansę na przywrócenie go do pełnej sprawności, jednak nie zawsze jest taka opcja. W podróży nie mamy jak osuszyć laptopa, a jeśli rozleje się nam coś gęstego np. koktajl czy napój z miodem to nawet najlepsze chęci nie wystarczą. Komputer trzeba oddać do serwisu, w którym się wszystkim zajmą. Zgłaszana tez jest często awaria związana z przegrzewaniem się laptopa. Spowodowane jest to tym, że wentylatory, które powinny go chłodzić są mocno zabrudzone i nie działają jak należy. Bez chłodzenia komputer się nagrzewa, co może doprowadzić do poważnych awarii. Lepiej jest oddać komputer do czyszczenia, by pozbyć się problemu.

Na pewno jest wiele rodzajów awarii, jakim mogą uleć laptopy, jednak przegrzewanie się, zalanie czy zawirusowanie to zdecydowanie najczęstsze z nich. Dobry informatyk na pewno szybko poradzi sobie z takimi usterkami, a nasz komputer szybko wróci do nas w pełni sprawny. Warto wspiomnieć o tym, że naprawa wcale nie musi być droga.

Z jakich materiałów robi się etui i futerały na telefony?<< >>Jak bezpiecznie odzyskać usunięte dane z dysków?

About the author : Olaf Kiełbasiński