Sterowanie urządzeniami konferencyjnymi za pomocą smartfona

Największą z zalet zdalnego sterowania maszynami jest nieograniczona władza człowieka nad urządzeniem. Można w ten sposób dowolnie włączać i wyłączać sprzęty oraz manewrować nimi według uznania. Coraz większa obecność rzutników, projektorów i elektrycznych żaluzji sprawiała, że pojawiła się potrzeba uruchamiania wybranych komponentów zdalnie. Nic więc dziwnego, że na potrzeby organizowania konferencji pojawiła się potrzeba zarządzania sprzętami audiowizualnymi.

Zdalne korzystanie ze sprzętu audiowizualnego

systemy centralnego sterowania konferencjąNajnowsze systemy centralnego sterowania konferencją są sposobami na ustawianie sprzętów za pomocą smartfona. Omawiany system to tak naprawdę aplikacja, którą można zainstalować i korzystać z niej o każdej porze dnia i nocy. Jako że ekran jest dotykowy, manewrowanie systemem jest dziecinnie proste dla zaznajomionych z taką technologią. Centralne sterowanie jest intuicyjne, tak, by każdy, kto nawet nie ma dużej styczności z technologią systemów konferencyjnych, mógł swobodnie posługiwać się nim. Zarządzać można wszystkim, co znajduje się w sali, a jest elektroniczne. Podłączając się do sprzętu, ma się nieograniczone pole manewru i można, chociażby dowolnie ściszać i pogłaśniać mikrofon na odległość. W takie rozwiązanie zaopatrują się ci, którzy cenią sobie nowinki techniczne i nie chcą pozostawać w tyle na tym polu.

centrale sterowanie systemDawniej używano systemu, który był montowany jako osobne urządzenie w ścianach i po dziś dzień jest obecny w wielu salach. Do obsługi starszego typu wykorzystywało się obudowane przyciski. Do tego, grawerowane guziki pozwalają nawet na częste korzystanie z nich, bez obaw o przetarcie napisów. Wiele firm, na życzenie klienta, oferuje spersonalizowane wyglądy klawiatur i projekt layoutu dostosowane do wymagań kupującego, które stosuje się w hybrydowym, bo połączonym z wyświetlaczem systemem do centralnego sterowania salą konferencyjną. Opracowany system może nawet jednym ruchem sprostać największym wyzwaniom i uruchomić kilka sprzętów naraz. Na przykład, na rozwinięcie się ekranu projekcyjnego i włączenie rzutnika może być spersonalizowany jeden przycisk, za pomocą którego wszystkie potrzebne urządzenia włączą się i będą gotowe do pracy.

Na sprawność w wieloletnim działaniu systemu sterowania składa się wiele komponentów. Podczas wyboru najlepszego z możliwych, który dodatkowo będzie odpowiadał osobie zajmującej się jego obsługą, należy pamiętać o tym, by spełniał podstawowe funkcje i był prosty w obsłudze. Tak jak dla jednej osoby naturalnym może być obsługa wszystkich urządzeń z telefonu dotykowego, tak dla innej osoby będzie to bardzo trudne i kłopotliwe.

Jak ważna jest odpowiednia jasność ekranu?<< >>W jaki sposób poradzić sobie z usuniętymi plikami?

About the author : Igor Dobrowolski