Strony internetowe kontra media analogowe

Wszechobecna globalizacja sukcesywnie przyczynia się do powstawania coraz większej ilości stron internetowych. Jako użytkownicy sieci nie jesteśmy sobie nawet w stanie wyobrazić jak mały jej fragment podziwiamy na co dzień.

Strony internetowe mają dużą przewagę

strony internetoweInformacje stały się ogólnodostępne, a wskutek ich nagromadzenia nie jesteśmy nawet w stanie określić, które są godne uwagi, a które całkowicie nieprzydatne. Mamy także ograniczone pole weryfikacji, ponieważ na dobrą sprawę w Internecie każdy może napisać co tylko zechce. Oczywiście zawarte w rzeczywistości wirtualnej informacje można by sprawdzić za pomocą mediów analogowych, ale przecież nie po to korzystamy z największego i najszybszego źródła informacji, by potem tracić czas na weryfikowanie ich w podręcznikach, encyklopediach, bibliotekach i innych źródłach wiedzy. Z drugiej strony, może budzi to iskierkę nadziei na to, że komputeryzacja – chociaż jest już bardzo rozległa – nie może zastąpić nam wszystkich źródeł informacji. Przede wszystkim strony www mają bardzo dużą przewagę nad mediami analogowymi (takimi jak prasa, książki i tym podobne) pod względem finansowym. Zainwestowanie bardzo małej sumy pieniędzy umożliwia korzystanie z wszystkiego do woli. W końcu po co wydawać kilka złotych na gazetę skoro te same informacje przeczytamy na portalu informacyjnym, w dodatku kilkanaście godzin prędzej.

strony internetoweTutaj uwidacznia się kolejna przewaga Internetu nad mediami analogowymi, mianowicie treści, które trafiają na strony internetowe mogą być umieszczane już kilka minut po danym zdarzeniu lub nawet relacjonowane na żywo.Współcześnie najważniejsze jest to, kto opublikuje pierwszy informację i do ilu osób dobrze. Nazajutrz, gdy treść ta trafi do gazety drukowanej, będzie już mało atrakcyjna, ponieważ społeczeństwo będzie już żyć kolejnymi, świeższymi informacjami. Właśnie dlatego tworzenie stron www cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Warto zwrócić uwagę także na to, że strony internetowe, fora i rozmaite portale umożliwiają komunikację synchroniczną z użytkownikami. Tej możliwości nie daje żadna gazeta, ani nawet telewizja. Tym więc, co różni Internet jako medium od pozostałych jest to, że sieć jest współtworzona przez internautów. Jest to potężne narzędzie, powodujące że projektowanie stron www cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, zarówno w Gdańsku, jak i w całej Polsce, a nawet odległych zakątkach świata.

Biorąc pod uwagę jednak inne czynniki i sentyment wielu z nas do mediów analogowych trudno jest uwierzyć w to, że media analogowe kiedykolwiek zostaną całkowicie wyparte, a przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Więcej o stronach internetowych www.mintes.pl

Samodzielnt seriws komputerów<< >>Naprawa komputerów i innych urządzeń elektronicznych

About the author : Olaf Kiełbasiński