Strony responsywne dla komfortu użytkowników mobilnych

Obecnie coraz więcej osób korzysta z internetu na wielu urządzeniach. Oprócz naszych komputerów mamy do dyspozycji między innymi komórki oraz tablety, gdzie rozdzielczość ekranu jest mocno ograniczona. Powoduje to, że często starsze strony, które odwiedza się na takich urządzeniach są trudniejsze w odczycie.

Nowoczesne i dopasowane strony

wykonanie stron internetowych Wynika to oczywiście z wykorzystania starszych metod projektowania stron, które nie reagują na inny rozmiar ekranów, a to z prostego powodu – były tworzone w okresie, w którym nikt nie spodziewał się takiego rozwoju urządzeń mobilnych. Dziś jednak, ze względu na chęć zapewnienia jak największej wygody przeglądania strony internetowej, przedsiębiorcy zaczęli dostosowywać swoje portale do potrzeb urządzeń mobilnych. Są dwa sposoby na rozwiązanie takiej sytuacji – jednym z nich jest stworzenie aplikacji na telefon, która będzie w sposób odmienny niż na stronie wyświetlać interesujące nas informacje. Jest to jednak droższe i przede wszystkim niewygodne rozwiązanie, ponieważ zmuszamy użytkownika do pobrania specjalnie przygotowanej aplikacji. Innym wyjściem, znacznie bardziej praktycznym i przede wszystkim bardziej ekonomicznym, jest wykonanie stron internetowych responsywnych, czyli takich, które same będą dostosowywać się do rozmiarów urządzenia, na których będą wyświetlane. Z tego rozwiązania korzysta coraz więcej użytkowników i nie ma się co temu dziwić – jest to w końcu spowodowane rozwojem technologicznym.

wykonanie stron internetowych Warto zadbać o użyteczność swojej strony na urządzeniach mobilnych z prostego względu – wpłynie to pozytywnie na zdanie klientów o firmie i świadczonych przez nią usługach. Użytkownicy mobilni stanowią bardzo duży procent odwiedzających strony – jest to bardzo wygodny sposób korzystania z internetu. Dlatego projektowanie stron nieprzystosowanych do smartfonów jest uważane za nieodpowiedzialne ze względu na to, że w taki sposób możemy stracić znaczną część odbiorców, których zniechęci ciągłe powiększanie strony i utrudnione poruszanie się po niej. Jak więc widzimy, obecnie stworzenie mobilnej wersji naszej strony jest podstawowym działaniem. Strony responsywne wykorzystują technikę nazywaną media queries, która pozwala rozpoznać rozdzielczość okna przeglądarki i odpowiednio dostosować pod nie właściwy arkusz stylu lub też jego fragment.

O tym, czy dana strona wykorzystuje takie rozwiązanie, możemy przekonać się, zmniejszając okienko przeglądania na swoim komputerze. Wykorzystanie stron responsywnych świadczy o trosce o wygodę swojego klienta, dlatego wykorzystanie odpowiedniej metody budowy swojej strony jest tak istotne.

Jaki dysk twardy do laptopa?<< >>Chmury obliczeniowe przyszłością biznesu

About the author : Olaf Kiełbasiński