Szybkie dyski do monitoringu

Dzięki ogólnej powszechności i stale malejącym kosztom zakupów, kamery monitorujące są obecne na każdym niemal rogu ulicy, w miejscach publicznych, w firmach, a także coraz częściej w naszych domach. Dzięki instalacjom CCTV (z języka angielskiego: closed circuit television) wzrosło nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, zmalała liczba wypadków samochodowych na drogach, polepszyło się bezpieczeństw pracy w przedsiębiorstwach.

Dyski o dużej pojemności

dyski do rejestratorówMa to oczywiście, drugą, ciemną stronę, dotyczącą inwazyjności tych systemów filmowania w nasze życie prywatne, ale to rozważania na inną okazję. Zajmiemy się dziś technicznym aspektem masowego instalowania kamer rejestrujących na całym świecie w miejscach publicznych i prywatnych. Kamery takie nagrywają z reguły materiał 24 h/dobę, co wiąże się z koniecznością zapisu i przechowywania ogromnej ilości danych. Sprostanie temu ambitnemu zadaniu spoczywa na barkach dysków twardych, na których zapisywane są materiały z rejestratorów video. W zależności od liczby kamer i jakości nagrywanego materiału, należy dobrać dysk o odpowiedniej pojemności, pozwalającej na bezproblemową obsługę systemu CCTV i nie zmuszającej do zbyt częstego kasowania starszego materiału. Także fakt konieczności zapisu ogromnej ilości strumienia danych płynących z kliku kamer jest niezwykle istotny przy wyborze prędkości zapisu kupowanego urządzenia.

dyski do rejestratorówPotrzebne będą więc szybkie dyski do rejestratorów o dużej pojemności magazynowej, dzięki czemu nawet spora liczba kamer nie spowoduje zapchania dysków przesyłanymi danymi. Szybki zapis danych i ich bezpieczeństwo na nośniku to kluczowe sprawy decydujące o istocie instalowania systemów monitorujących, warto więc pamiętać, że taki system to nie tylko kamery, ale cała infrastruktura składająca się z solidnego połączenia internetowego (wi – fi lub ethernet) oraz systemu zapisu danych. Jakość nagrywanych filmów również ma niebagatelne znaczenie dla wyboru odpowiedniego dysku twardego. Jeśli wybierzemy nagrywanie w rozdzielczości 4K, musimy liczyć się z koniecznością wyposażenia systemu rejestrującego w znacznie większe i szybsze dyski twarde, niż przy wyborze niższej rozdzielczości. Warto więc rozeznać się na rynku nośników danych jaki dysk twardy sprawdzi się najlepiej w projektowanym systemie CCTV, aby wybrać jak najlepiej.

Najpopularniejszymi dyskami używanymi w systemach monitoringu są urządzenia HDD, oferujące przyzwoitą prędkość zapisu i możliwość magazynowania dużej ilości danych, gwarantując jednocześnie płynność zapisu i bezpieczeństwo magazynowania.

Proces wymiany dotyku w telefonach komórkowych<< >>Jaki dysk twardy do laptopa?

About the author : Olaf Kiełbasiński