W jaki sposób poradzić sobie z usuniętymi plikami?

Współcześnie wykorzystywane nośniki danych są podatne na uszkodzenia, a w konsekwencji na utratę informacji, które się na nich znajdują. Wielogodzinna praca może w ten sposób pójść na marne. Jest jednak sposób na rozwiązanie tego problemu. Na rynku powstały przedsiębiorstwa, które specjalizują się w odzyskiwaniu danych z różnych urządzeń, bez względu na to, czy nośnik został uszkodzony, czy informacje zostały zwyczajnie usunięte.

Eksperci od odzysku danych

 odzysk danych W jakich sytuacjach można przywrócić dane? Wyróżnić można nawet kilkanaście rodzajów uszkodzeń plików, które wpływają na brak możliwości ich samodzielnego odzyskania. Są to między innymi uszkodzenia logiczne, polegające na usunięciu informacji lub sformatowaniu dysku oraz uszkodzenia elektroniczne, przez które dostęp do danych został zablokowany w wyniku zniszczenia modułu elektroniki zewnętrznej dysku. Istnieją również uszkodzenia mechaniczne (na przykład upadek dysku) oraz uszkodzenia oprogramowania. W każdym z przypadków utraty danych można liczyć na ich odzyskanie. Jest na to kilka sposobów, zarówno tych bardziej, jak i mniej profesjonalnych. Użytkownicy nośników mogą chociażby skorzystać z darmowych lub płatnych oprogramowań, pozwalających przywracać usunięte dane. Jednak nie wszystkie informacje można za ich pomocą odzyskać. W takim przypadku pomocne będzie skorzystanie z pomocy ekspertów – firm, które na co dzień oferują profesjonalny odzysk danych w Warszawie, czy innych miejscowościach.

 odzysk danych W zależności od zakresu świadczonych przez nich usług mogą przywrócić dane z dysków SSD lub HDD, płyt CD/DVD, serwerów sieciowych, a także kart pamięci i nośników PenDrive. Przywracanie informacji najczęściej poprzedzone jest dokładną ekspertyzą i doradztwem. Firmy mogą również naprawić uszkodzone pliki MS Office lub Open Office. Zawsze po utracie danych warto od razu skorzystać z pomocy specjalistów, gdyż zwlekanie z przywróceniem danych może skutkować trwałym lub częściowym uszkodzeniem zawartości dysku. Usunięte pliki nie muszą być problematyczne, jeżeli odpowiednio szybko użytkownik zareaguje i spróbuje je odzyskać. Można to zrobić na kilka sposobów – samodzielnie, korzystając z programów lub przy współpracy ze specjalistami.

Zalecany jest wybór drugiej możliwości, gdyż daje większą pewność na przywrócenie danych. Nigdy nie ma pełnej gwarancji odzysku danych. Wszystko zależy od rodzaju uszkodzeń oraz terminu, w którym miały one miejsce. Jednak w większości przypadków nawet najbardziej zniszczony dysk przechowuje jeszcze cenne informacje.

Sterowanie urządzeniami konferencyjnymi za pomocą smartfona<< >>Nowoczesne dochodzenie do prawdy, czyli podsłuch na telefon

About the author : Olaf Kiełbasiński