Wykopywanie bitcoinów

Choć bitcoin istnieje od 2009 roku, o kryptowalutach zaczęto więcej mówić dopiero w 2013 roku. To dlatego, że w tym czasie zdecydowanie wzrosła wartość bitcoina. Po kursie 150 USD nagle jedna moneta bitcoina zaczęła być warta ponad 1100 USD.

Bitcoin to pewny zysk

koparka bitcoinJest to więc znacząca różnica, nic więc dziwnego, że nagle bitcoiny stały się o wiele bardziej popularne. Każdy chciał stać się z dnia na dzień bogaty. Choć później kurs spadał, wahał się, rósł, znów spadał – wiele osób nie boi się takich nagłych zmian i nadal uważa kryptowaluty za przyszłość, dlatego zamierza w nie inwestować. Oczywiście zakup jednej monety na giełdzie niewiele zmieni. Liczba monet jest ograniczona, ale możemy sami je wykopać! Są one bowiem ukryte gdzieś w sieci komputerowej, a do ich poszukiwania służą specjalne koparki. Jak to działa? Po prostu, im większą moc obliczeniową ma dany sprzęt, tym szybciej odnajdzie od bitcoiny poprzez rozwiązywanie kolejnych zagadek w kolejnych blokach transakcji. Z racji tego, że wiele osób lub firm może pozwolić sobie na zakup koparki do bitcoina, nigdy nie zdarzy się tak, że wszystkie monety odnajdzie jedna osoba. Zazwyczaj trafiają one w ręce różnych osób, co jest oczywiście zaletą, ponieważ dzięki temu można sprzedawać i kupować monety, czekając na odpowiedni moment – gdy kurs urośnie czy zmaleje.

koparka bitcoinIle dostajemy bitcoinów za jedną transakcję – tj. wykopanie za pomocą koparki? Na samym początku było to 50 bitcoinów, jednakże gdy monet staje się coraz mniej w obiegu, wówczas i nagroda staje się mniejsza – jest ograniczana o połowę. Będzie działo się tak aż do momentu, gdy dojdzie się do zera – to będzie oznaczać, że bitcoinów nie ma już w sieci komputerowej, gdyż cały ich wyprodukowany zasób znalazł się już na giełdzie. Wszystko to brzmi ciekawie, choć zapewne dla wielu jest skomplikowane. Milionerzy oraz duże firmy jednakże widzą w tym interes i niejedna koparka bitcoin znalazła się w ich rękach. Liczą na to, iż wartość bitcoina będzie wzrastać, dzięki czemu sprzedadzą swoje monety po bardzo dobrej cenie. I tym samym zyskają. Znaną ciekawostką jest, że jeden mężczyzna na samym początku powstania kryptowaluty kupił ją za bezcen, a potem o niej zapomniał. Po kilku latach okazało się, że może sprzedać posiadane bitcoiny i zostanie milionerem – to wówczas właśnie kurs bitcoina był jednym z najwyższych jak do tej pory.

Wiele osób liczy na takie sytuacje, dlatego bitcoin jest tak popularny. Jednakże koparki do bitcoinów to grube inwestycje, na które nie stać przeciętnych ludzi.

Właściwy komputer dla gracza<< >>Odzyskiwanie zdjęć z karty pamięci

About the author : Olaf Kiełbasiński