Z jakich materiałów robi się etui i futerały na telefony?

Każdy użytkownik smartphone’a wie, jak ważna jest jego ochrona. Telefon, jak każde urządzenie elektroniczne, kosztuje sporo, a łatwo jest go bezpowrotnie uszkodzić. Pęknięcia ekranu, czy zarysowania obudowy zdarzają się bardzo często. Poza tym uderzenie o krawędź telefonu czy o wyświetlacz może doprowadzić do uszkodzeń wewnątrz np. coś nie będzie stykać, a korzystanie z telefonu będzie utrudnione.

Elastyczne etui na telefon

gumowe etui na iPhone'a 7Czy można jednak jakoś ochronić telefon przed takimi uszkodzeniami? Dobrym rozwiązaniem jest zakup etui lub futerału na telefon. Etui jest produktem który nakłada się na obudowę telefonu, ochrania jego plecki oraz krawędzie boczne. Do futerału telefon wsadza się w całości, jest on chroniony także z przodu. Takie produkty mogą być wykonywane z różnych materiałów. Popularne jest polecane gumowe etui na iPhone’a 7 czy telefony innych znanych marek. Gumowe etui jest łatwe do założenia na telefon, jest elastyczne i najczęściej przeźroczyste. To dobra opcja dla osób, którym podoba się obudowa telefonu i nie chcą jej niczym zakrywać. Gumowe etui jest łatwe w czyszczeniu, a także nie widać na nim zarysowań. Druga opcja etui to plastik. Takie etui wygląda jak dodatkowe plecki telefonu. Jest wykonane z nieco grubszego plastiku, dobrze leży w dłoni, z daleka nie widać nawet że telefon posiada etui. Jego zaletą jest to, że takie etui dostępne jest w wielu wzorach i kolorach do wyboru.

gumowe etui na iPhone'a 7Wadą jest to, że widać na nim zarysowania. Kolejna opcja jeśli chodzi o ochronę telefonu to zakup futerału. Dawniej popularne były tak zwane skarpetki, czyli bawełniane lub filcowe kieszonki, do których od góry wsuwało się telefon. Taka skarpetka miała na górze ściągacz lub sznurek, pozwalający na jej zawiązanie, tak by telefon nie wypadał. Obecnie najbardziej popularne są futerały z materiałów syntetycznych, mających formę portfela. Telefon umieszcza się między plastikowymi ogranicznikami, tak by się nie przesuwał, a całość jest zamykana na klapkę z magnesem i otwiera się tam jak np. książka. W wersji bardziej ekskluzywnej można zakupić futerał wykonany z naturalnej lub ekologicznej skóry. Taki futerał na pewno dobrze chroni telefon, a do tego jest estetyczny. Można kupić futerał jednobarwny, czy ze wzorem kwiatowym, geometrycznym, czy zwierzęcym.

Dobre etui lub futerał na telefon na pewno skutecznie ochronią nasze urządzenie, a do tego nie muszą kosztować wiele. Można je kupić nawet za dwadzieścia złotych, choć ceny skórzanych futerałów nierzadko sięgają stu złotych. To jednak mała kwota w porównaniu do ceny telefonu. Warto jest więc zatem wydać trochę pieniędzy, ale mieć pewność, że telefon jest dobrze zabezpieczony.

Profesjonalna strona www to podstawa<< >>Najczęstsze usterki w laptopach

About the author : Olaf Kiełbasiński