Zainwestowanie w wydobywanie bitcoin

Jedną z najlepszych i jedną z najczęściej polecanych inwestycji w dzisiejszych czasach są kryptowaluty. Ta cyfrowa waluta sprawiła, że na wielu rynkach finansowych zawrzało.

Kopalnie wymagają dobrych procesorów

kopalnia bitcoinOsoby, które usłyszały o wydobywaniu kryptowalut zaczęły się zastanawiać jak to zrobić, ponieważ kopanie kryptowalut może sprawić że staniem się niezależni finansowo, będziemy mogli porzucić nasze dotychczasowe zajęcia zarobkowe i profesjonalnie zająć się wydobywaniem kryptowalut. Obecnie cyfrową walutą o której jest najgłośniej i której wydobywaniem zajmują się wszyscy zorientowani w temacie jest bitcoin Istnieją nawet specjalne miejsca, które zajmują się tylko wydobywaniem bitcoin Miejsca takie jak kopalnie bitcoin są to miejsca w których profesjonalnie wydobywane są kryptowaluty. Nie jest standardowa kopalnia do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Jest to miejsce naszpikowane elektroniką. Na regałach poustawiane są specjalistyczne narzędzia nazywane koparkami kryptowalut. Są one z budowane z procesorów graficznych o bardzo dużych wydajnościach. Ich zadaniem jest wydobywanie kryptowaluty i umieszczanie ich w internetowych portfelach. Jedna profesjonalnie wyposażona kopalnia jest w stanie wydobyć miesięcznie około 4000 bitcoinów co przy dzisiejszym kursie daje kwotę 1 miliona dolarów. Oczywiście, od tak osiągniętego przychodu należy odliczyć wszystkie poniesione koszta. W przypadku kopalni są to przede wszystkim koszta związane z energią elektryczną wyżej opisana kopalnia potrafi zużyć energii elektrycznej za około 80 000 dolarów miesięcznie.

kopalnia bitcoinInwestorzy posiadający takie kopalnie bitcoin zmuszeni są dodatkowo zainwestować w najwyższej jakości sprzęt chłodzący. Mowa tutaj o różnego rodzaju wentylatorach.Stale pracujące na pełnych obrotach koparki są w stanie nagrzać się nawet do około 100 stopni Celsjusza. Tak wysoka temperatura bez zastosowania przemysłowego chłodzenia mogłaby znacząco wpłynąć na pracę procesorów graficznych a nawet je uszkodzić. Oczywiście, kopalnie bitcoin możemy mieć w domu inwestując w jedną koparkę wyposażoną w kilka procesorów o dużej wydajności. Działa to w taki sposób że uruchamiamy koparkę poprzez odpowiednie pliki z kopalni którą wybierzemy. Podsumowując inwestycja w kopanie bitcoin w dzisiejszych czasach może okazać się bardzo dobrą lokatą zgromadzonego przez nas kapitału. Jeśli chcemy zacząć zarabiać prawdziwe pieniądze i stać się niezależni finansowo będziemy musieli poświęcić się wydobywaniu w stu procentach i cały czas na bieżąco poszerzać swoją wiedzę z zakresu ekonomii oraz kryptowalut.

Jest to spowodowane bardzo szybkim rozwojem rynku oraz pojawianiem się nowych kryptowalut, które na początku są bardzo tanie a w przyszłości mogą osiągać bardzo duże kwoty.

Odzyskiwanie zdjęć z karty pamięci<< >>Dlaczego najczęściej wybieramy chmury prywatne?

About the author : Olaf Kiełbasiński